Blog

Yeni G Suite güvenlik kontrolleriyle üçüncü parti uygulamalara erişimi yönetin

Kuruluşunuzun en hassas verilerini ve varlıklarını korumak sürekli bir zorluktur. G Suite, verilerinizi çeşitli şekillerde koruma altına almaya yardımcı olur saldırganları, makine öğrenimi yoluyla gelişmiş kimlik avı algılama ile engelleme, güvenlik anahtarı zorlamasıyla güçlü kimlik doğrulama zorunluluğu ve DLP gibi araçlarla veri sızıntısını önler. Google; veri erişim denetimini geliştiren ve OAuth uygulamalarının beyaz listeye eklenmesini sağlayan dolandırıcılık önleme özelliğini geliştiren başka bir güvenlik özelliği de G Suite’e ekliyor.

Yeni üçüncü parti uygulama erişim denetimleri

Beyaz listeye eklenen 3rd party uygulamaları, yöneticilerin kullanıcıların G Suite verilerine erişmesine izin verilen üçüncü taraf uygulamalarını özellikle seçmelerine izin vererek verilerinizin güvenliğini sağlamaya yardımcı olur. Bir uygulama bir beyaz listenin parçası olduğunda, kullanıcılar G Suite uygulamalarıyla ilgili verilere yetkili erişim izni vermeyi seçebilir. Bu, kötü amaçlı uygulamaların kullanıcıları kandırarak, yanlışlıkla şirket verilerine erişim izni vermesini önler.

 

 

Bu yeni güvenlik kontrolleriyle bir yönetici şunları yapabilir:

1. G Suite verilerine erişen üçüncü parti uygulamaları detaylı bir şekilde görün.

2. Yalnızca güvenilir ve denetlenmiş üçüncü taraf 3rd party uygulamalarına erişime izin ver.

 

3. Yetkisiz uygulama yüklemelerini önleyerek 3rd party uygulamaların çekirdek G Suite uygulamalarına veri girmesini önleyin.

3rd party beyaz listesine ekleme ayarları yapıldıktan sonra, üçüncü taraf uygulamalarına erişim, yöneticilerin belirlediği politikaya dayanarak zorlanır ve çalışanlar, yetkisiz uygulamalara karşı otomatik olarak korunur.

API –>