Blog

Güvenlik tehditlerini tanımlamak için genel olarak G Suite için uyarı merkezi

Google genel olarak G Suite’in uyarı merkezini devreye alıyor. Uyarı merkezi, G Suite üzerinde temel güvenlikle ilgili bildirimlerin, uyarıların ve eylemlerin kapsamlı bir görünümünü sağlar. Uyarı merkezi önceden beta sürümde mevcuttu ve G Suite kuruluşlarının tehdit algılamasına ve bunları hafifletmek için harekete geçmesine yardımcı olmaktadır.

Uyarı merkezi, temel bildirimlerin birleştirilmiş bir görünümünü sağlar

Uyarı merkezi, hesap uyarıları, gmail kimlik avı ve kötü amaçlı yazılım ve cihaz yönetimi de dahil olmak üzere en kritik güvenlik sorunlarıyla ilgili uyarıları bir araya getirir. Bu uyarılar bir dizi senaryoyu kapsar.

Hesap uyarı uyarıları: Bunlar, şüpheli faaliyetler nedeniyle tetiklenen askıya alınmış hesaplardan devlet destekli saldırılarla ilgili uyarılara kadar değişen yedi farklı senaryoyu kapsayacaktır.

Gmail phishing ve kötü amaçlı yazılım uyarıları: Google, tehdit göstergelerini tanımlamak ve kötü amaçlı yazılım tehditlerini ortaya çıkarmak için makine öğreniminden yararlanıyor. Potansiyel olarak zararlı IP adresleri güvenilen beyaz listeye yerleştirilse bile, uyarıları alırsınız. Ayrıca, karantinaya alınan veya teslim edilen iletiler de dahil olmak üzere potansiyel kimlik avı etkinlikleri de gösterilmektedir.

Cihaz yönetimi uyarıları: Kullanıcı cihazının jailbroken veya rootlanmış olup olmadığını belirlemek için çeşitli cihaz özelliklerine bakılıyor. Bu uyarılar şüpheli cihaz etkinliğindeki diğer cihaz yönetimi uyarılarıyla birlikte ortaya çıkar.

Google işlem uyarıları: Google işlem uyarısı, kuruluşunuzun G Suite hizmetlerini etkileyen güvenlik ve gizlilik sorunları hakkında ayrıntılı bilgi sağlar.

Uyarılar belirli bilgilere ve iyileştirme adımlarına bağlanır
Google, her uyarı için yöneticilere uyarı tipi hakkında bilgi edinmelerine yardımcı olacak özel bilgi makalelerini ekliyor. İlgili durumlarda, yöneticilerin tehdidi düzeltmeye yardımcı olacak eylemlerde kullanabilecekleri bağlantılar da vardır. Bu kaynaklara olan bağlantılara Yönetici konsolundaki uyarı detay sayfasından erişilebilir. Yöneticilerin kullanıcıları korumak ve olayları düzeltmek için hemen harekete geçmelerine yardımcı olabilirler.

API –>