Blog

Web için Google Takvim yenileniyor

Zamanınızı daha verimli bir şekilde yönetmenize ve daha fazla işinize başlamanıza yardımcı olmak için web üzerinde Google Takvim’e yeni bir görünüm ve yeni özellikler geliyor.

Modern renk paleti ve zarif tasarımı gibi özellikleri Takvim’in mobil uygulamasından tanıdığınız, sevdiğiniz ve ekran boyutunuza otomatik olarak uyum sağlayan düzen web tarafında ki Google Takvim’e de katılıyor. Ekiplerin toplantılar zamanlamasına ve hazırlamasına yardımcı olmak için işletmeler için daha fazla özellik eklendi.

New Calendar UI on web

Yıllar boyunca, ihtiyaçlarınızı daha iyi karşılamak için Takvim’i nasıl geliştirebileceğimiz konusunda değerli görüşlerinizi paylaştınız ve yeni iyileştirmeler yapmaktan heyecan duyuyor. Şimdi, takviminizi web üzerinde yönetmek daha da kolay. Web için yeni Takvim’de şunları yapabilirsiniz:

Bir oda rezervasyonu yaparken konferans odasının ayrıntılarını görün. G Suite yöneticileri artık kuruluşlarının toplantı odaları hakkında ayrıntılı bilgi girebilir. Böylece çalışanlar bir konferans salonunun nerede olduğunu, ne kadar büyük olduğunu ve ses / video ekipmanı olup olmadığını veya tekerlekli sandalye ile erişip erişemeyeceğini bilirler. Çalışanlar, bir yer ayırmak istediklerinde, yalnızca Takvim’deki oda adının üzerine tıkladığında konferans yeri ve kaynakları hakkında bir hovercard açılır.

SRI in Calendar - GIF

Takvim davetinize zengin biçimlendirme ve köprüler ekleyin. Takvim davetinizdeki ilgili e-tablolar, dokümanlar veya sunulara bağlantı oluşturun ve bunları doğrudan yeni “Etkinlik Ayrıntısı” görünümünden açın. Bu, daha ayrıntılı gündemler oluşturmanıza ve toplantı başlamadan önce tüm malzemelerin tek bir yerde olmasını sağlamanıza yardımcı olabilir.

Rich text formatting in Calendar

“Gün” görünümünde birden fazla takvimin yan yana yönetilmesi. Artık, takvimleri ayrı sütunlarda görüntüleyebilir ve yönetebilirsiniz. Bu, idari asistanlar gibi birden fazla takvimi yöneten çalışanlar için ekipler adına toplantılar düzenlemek için daha kolay hale getirir. “Gün” görünümünü tıklayın ve karşılaştırmak istediğiniz takvimleri seçin.

Side-by-side Day view in Calendar

Artık toplantı katılımcılarının iletişim bilgilerini, Takvim davetiyesindeki adlarının üzerine getirdiğinizde görebilirsiniz. Ayrıca yanlışlıkla bir toplantıyı silerseniz, silinmiş öğeleri tek bir yerde görüntülemek ve geri yüklemek için yeni bir yol var. Ek olarak, “Gün”, “Hafta” ve “Ay” görünümlerine artık daha ayrıntılı özellikler ile erişebilirsiniz.

API –>