Blog

Google Drive’da Microsoft Dosyalarına Yorum Ekleme

Google Drive, dosyalarınızı bulutta depolamanızı ve paylaşmanızı kolaylaştırır, böylece hareket halindeyken ekipleriniz ve müşterilerinizle güvenli bir şekilde işbirliği yapabilirsiniz. Google, ekiplerin işleri gerçekleştirmek için her türlü dosya ve araçla çalıştıklarını biliyor. Bugünden itibaren, bunları doğrudan Dokümanlar, E-Tablolar veya Slaytlar olarak dönüştürmek zorunda kalmadan Microsoft Office dosyaları, PDF’ler ve resimler de dahil olmak üzere daha fazla dosya türü üzerinde yorum yapmayı mümkün hale getiriyor.

Harici bir ajans ile işbirliği yaparken, bir müşteri ile bir sözleşme görüşürken veya bir tedarikçi ile bir satış sözleşmesini koordine ederken, birden fazla dosya formatıyla uğraşıyor olmanız ihtimali var. Bu güncellemeyle, Drive’daki bu dosyaları şimdi Google Dokümanlar’da alışkın olduğunuz şekilde yorumlayabilirsiniz. Drive önizleme bölmesinde iken, karşı taraftaki kişi G Suite’i kullanmasa dahi, yorum yapabilir, görev atayabilir, yorumlarınıza yanıt verebilir. Diyelim ki iş arkadaşınız MS Word’ü kullanarak Windows dizüstü bilgisayarında bir dosya açtı, dosyanızdaki yorumunuzu görecek ve oradan hemen cevap verebilecek.

Drive önizlemesinde yorum yazarken işlerinizi tamamlamak için başka araçlar açmanız gerekmez. Bunun yerine, Drive önizlemesinde Word, Excel ve PowerPoint gibi Microsoft Office dosyalarını açın ve yorumlarda bulunup işinize geri dönün.

 

API –>