Blog

Google, Drive File Stream özelliğini tüm G Suite müşterilerine sunuyor.

Mart ayında tanıtılan ve sadece uygulama derleyicilere açılan Drive File Stream, talep üzerine tüm G Suite kullanıcılarına açıldı. Bu özellik Drive dosyalarınıza bilgisayarınızdan erişmenize olanak tanıyan yeni bir masaüstü uygulamasıdır. Sabit disk alanınızın neredeyse hiçbirini kullanmazsınız ve dosyalarınızı sync etmek için daha az zaman harcarsınız.
Drive File Stream için Yönetici konsolunda aşağıdaki yolu izleyerek etkin hale getirebilirsiniz.
Uygulamalar-G Suite-Drive ve Dokümanlar-Veri Erişimi
Apps-G Suite-Drive and Docs-Data Access

Google’ın verilerinizi yedeklemek veya dosyalarınıza cloud üzerinden ulaşmanızı sağlamak için iki yeni yazılımı mevcut. Bunlardan biri Backup and Sync, tüm kullanıcıları kapsayan bu uygulama, Google Drive ve Google Photos Uploader uygulamalarının yerini alabilecek nitelikte. Uygulama, Drive ile aynı fonksiyonları sunuyor ve aynı şekilde çalışıyor.

İşletmeler için Google’ın sunduğu hizmet ise Google Drive File Streamer. Bu program yerel sürücünüzde yer açmanızı sağlarken tüm Drive dosyalarınıza doğrudan bilgisayarınız üzerinden ulaşmanızı sağlıyor. Diğer seçenekler düşünüldüğünde Google Drive File Streamer’ın daha bütünsel bir yaklaşım benimsediğini söyleyebiliriz. Google, bu ürünü tanıtırken faydalarını : “Zamanınızı alan dosya eşitleme işlemine ve disk alanı hakkındaki tüm endişelerinize veda edin.” sözleriyle ifade ediyor.

Bu iki alternatifin birbirinden ayrıştığı noktalar mevcut. Birbirlerinden ayrışan özellikleri incelemek ve size en uygun olan ürünü bulabilmek için Google’ın Yardım sayfalarına göz atabilirsiniz.

API –>