Blog

Google Doküman İmzalama ve Versiyonlama

Bir insanın aynı sayfada olması insanı zora sokabilir. Bir ton görüş ve öneriyi yönetmeyi gerektirir. Endişelenmeniz gereken en son şey, ekibinizin aynı belgede tam anlamıyla çalışmakta olduğundan emin olmaktır. Bu nedenle, güçlü Google Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar ile yardımcı olmak için güçlü gerçek zamanlı düzenleme araçlarımızı oluşturduk; böylece ekipler en güncel sürümü kullanarak birlikte çalışabilirler.

Değişiklikleri takip et, ilerleme kaydet

Bir belgeyi doğru yapmak için düzinelerce düzenleme gerekebilir. Dokümanlar’daki bu yeni güncellemeler, ekibinizin değişikliklerini daha kolay takip etmenizi sağlar. Şimdi, ekibiniz;

  1. Bir Dokümanın, E-Tablonun veya Slayt’ın adlarını yazın.  Belgenizin sürümlerine özel adlar atayabilme, ekibinizin ilerleme kaydını tutmak için harika bir yoldur. Ekibinizin değişikliklerini web üzerinde “Sürüm geçmişi” (eski adıyla “Düzeltme geçmişi” olarak bilinir) altında tek bir yerden düzenleyebilir ve takip edebilirsiniz. Dosya> Sürüm geçmişi> Geçerli sürüme ad verin’i seçin. Daha çabuk geri çağırmak için Dokümanlar, E-Tablolar veya Slaytlar’daki “Yalnızca adlandırılmış sürümleri göster”i seçme seçeneği vardır.
  2. Dokümanlar’ın “temiz sürümleri” önizlemesini görüntüleyin. Dokümanınızın yorum veya önerilen düzenlemeler olmadan neye benzediğini görmek için. Araçlar> Önerilen düzenlemeleri inceleyin> Önizleme tümünü kabul et VEYA Önizleme hepsini reddet’i seçin.
  3. Dokümanda, tüm düzenleme önerilerini bir kerede kabul et veya reddet. Bu nedenle ekibinizin her bir noktalama işaretini veya biçimlendirme güncellemesini gözden geçirmesi gerekmez. Araçlar> Önerilen düzenlemeleri inceleyin> Tümünü kabul et VEYA Tümünü reddet’i seçin.
  4. Bir Android, iPhone veya iPad cihazından bir Dokümandaki değişiklikleri önerin. Hareket halindeyken düzenlemeleri önermek için Doküman ekranınızın sağ üst köşesindeki üç nokta menüsünü tıklayın. “Değişiklikleri öner” seçeneğini açın ve “öneri modu” yazmaya başlayın.
  5. Belgeleri karşılaştırın ve anında redlinesleri inceleyin. Dökümanlardaki Litera Change-Pro veya Workshare Eklentileri ile belgeleri karşılaştırın ve anında gözden geçirin.

preview-accept-changes-docs

İşte, tüm değişiklikleri önizleme ve kabul etme (veya reddetme) ve belgenizin sürümlerini adlandırmanın hızlı bir yolu.

Yeni şablonlar, ek zaman kazandıran işlevsellik kullanın.

Ekipler, zaman kazanmak için Dokümanlar ve E-Tablolar’da ki şablonları kullanır. Aynı zamanda, geliştiriciler işlevselliği özelleştirmek için eklentiler geliştiriyor.  Düşündük, neden bu ikisini bir araya getirmedik? Bu nedenle, bugün dahili eklentileri ve kendi eklentilerinizi oluşturma imkânı ile yeni şablonlar sunuyoruz. Bu şablonlar, kuruluşunuzun iş akışlarına özel araçları özelleştirme ve dağıtmanıza izin verir. LegalZoom ve DocuSign’ın yeni Karşılıklı Gizleme Anlaşması (NDA) şablonu gibi genel şablon galerisinde bunun beş örneğini başlattık.

 

docusign-docs

LegalZoom ve DocuSign’ın yeni karşılıklı NDA şablonu, NDA onay statını toplamanızı sağlar.

İhtiyacınız olan bilgiyi ihtiyacınız olduğunda bulma.

Bazen bir teklif veya müşteri sunumu hazırlamanın en zor kısmı, içine eklemek zorunda olduğunuz bilgileri izlemektir. Artık Google Cloud Search, Dökümanlar ve Slaytlar ile entegre olacak. Cloud Intelligence, Machine Learning kullanarak gün boyunca daha verimli çalışmanıza yardımcı olacak ilgili bilgileri yüzeylendirir.

explore-search-docs

Artık Dokümanlar ve Slaytlar’daki özellikleri keşfetmek yoluyla Google Cloud Search’i kullanabilirsiniz.

 

 

API –>