Blog

Gmail ile e-postalarınız güven altında

Gmail şifrelemesi e-postaların gizli kalmasını sağlar

İlk günden bu yana, Gmail şifrelenmiş bağlantıları desteklemiştir. Şifrelenmiş bağlantılar, kötü niyetli kişilerin gönderdiğiniz içeriği okumalarını zorlaştırır. Gmail, örneğin şifrelenmiş bağlantı üzerinden gönderilmeyen bir e-posta aldığınızda, sizi olası risklere karşı da uyarır.

 

 

 

 

 

Gmail spam koruması, şüpheli e postaları filtreler

Birçok kötü amaçlı yazılım ve kimlik avı saldırısı bir e-posta ile başlar. Gmail güvenliği sizi spam, kimlik avı ve kötü amaçlı yazılımlara karşı, diğer tüm e-posta hizmetlerinden daha iyi korur. Gmail, kullanıcıların spam olarak işaretlediği e-postaların özelliklerini tanımlamak için milyarlarca iletiden alınan kalıpları analiz eder, ardından bu işaretçileri şüpheli veya tehlikeli e-postaları daha size ulaşmadan engellemek amacıyla kullanır. Aldığınız şüpheli e-postalar için “Spam Bildir”i seçerek yardımcı olabilirsiniz. Makine öğrenimi ve yapay zeka, Gmail’in spam filtresinin her zamankinden daha doğru hale gelmesine yardımcı olur. Artık gönderilen spam iletilerin %99,9’u gelen kutunuza ulaşmamaktadır.

 

 

 

Chrome, tarayıcı güvenliğinizi otomatik olarak günceller

Güvenlik teknolojileri sürekli olarak değişmektedir; dolayısıyla, güvende olmak güncel kalmak anlamına gelir. Bu nedenle Chrome, kullandığınız tarayıcının sürümünü düzenli bir şekilde kontrol ederek kötü amaçlı yazılımlara ve yanıltıcı sitelere karşı koruma, son güvenlik düzeltmeleri ve diğer özelliklerle güncellendiğinden emin olur. Chrome, otomatik olarak güncellendiğinden her zaman en son Chrome güvenlik teknolojisinin korumasında olursunuz.

 

 

 

 

Google Play, zararlı olabilecek uygulamaları telefonunuzdan uzak tutar

Cihazınızın en büyük güvenlik açıklarından biri, cihazınıza yüklediğiniz uygulamalar olabilir. Algılama sistemimiz, zararlı olabilecek uygulamaları Play Store’a ulaşmadan işaretler. Bir uygulamanın güvenli olup olmadığından emin olamazsak Android Güvenlik Ekibi’nin üyeleri uygulamayı manuel olarak inceler. Algılama sistemimizi hassaslaştırdıkça, Google Play’deki mevcut uygulamaları yeniden değerlendirir ve zararlı olabilecek olanları, cihazınıza ulaşmamaları için kaldırırız.

 

 

 

 

 

 

API –>