Blog

96 vCPU ve 624 GB’a kadar bellek içeren Compute Engine makine tipleri

96 vCPU ve 624 GB’a kadar bellek alanına sahip yeni makine türlerini tanıtmaktan mutluluk duyuyoruz. (Compute Engine VM başına hesaplama kaynakları% 50 artış). Bu makine türleri, Intel Xeon Ölçeklenebilir işlemcilerde (Skylake kod adı) çalışır ve bu yonga setinde ki herhangi bir bulut sağlayıcısının en yüksek vCPU’larını sunar. Skylake, önceki nesil Xeon’a kıyasla % 20 daha hızlı hesaplama performansı, % 82 daha hızlı HPC performansı ve neredeyse 2X bellek bant genişliği sağlar.

96 vCPU makine önceden tanımlanmış üç makine tipinde mevcuttur.

  • Standart: 96 vCPU ve 360 GB bellek
  • Yüksek CPU: 96 vCPU ve 86,4 GB bellek
  • Yüksek Bellek: 96 vCPU ve 624 GB bellek

Ayrıca, ihtiyaç duyduğunuz makine şeklini daha iyi oluşturmanıza, boşa harcanmış kaynakları önlemenize ve yalnızca kullandığınız şey için ödeme yapmanıza olanak tanıyan, maksimum 96 vCPU ve 624GB bellekle özel makine türlerini ve genişletilmiş belleği de kullanabilirsiniz.

Yeni 624 GB Skylake makine örnekleri SAP HANA ölçeklendirme kurulumları için sertifikalandırılmıştır. Ayrıca daha büyük HANA analitik iş yükleri çalıştırmak isterseniz, 16 n1-highmem-96 makineleri ile 9.75 TB’a kadar bellek ölçekleme yapılandırmaları artık BW4 / HANA çalıştıran veri ambarları için de sertifikalandırılmıştır.

Bu yeni 96-çekirdekli makineleri beta olarak bugün dört GCP bölgesinde kullanabilirsiniz: Orta Amerika, Batı Amerika, Batı Avrupa ve Doğu Asya. Başlamak için GCP Konsolunuzu ziyaret edin ve yeni bir örnek oluşturun. Ya da gcloud komut satırı aracını kullanarak yeni sanal makineler oluşturma hakkında talimatlar için dokümanlarımıza göz atın.

Daha fazla bilgi işlem gücü veya hafızaya mı ihtiyacınız var? Merak etmeyin 4 TB’a kadar bellek ile yeni, daha da büyük makineler üzerinde çalışıyoruz.

API –>